U nas pomoc na wszelkie bolączki!

Nasza strona to miejsce stworzone z myślą o edukacji w zakresie zdrowia. Materiały dostarczone na naszą witrynę są uznawane za pomoc w poszerzaniu swojej wiedzy na temat różnych chorób na jakie możemy zapaść i stanów organizmu, których nie należy bagatelizować. Bez względu na to jakich informacji się szuka, czy interesuje kogoś nowa dieta czy też dlaczego wystąpiło krwawienie z nosa bądź różyczka – u nas można znaleźć pomoc. Wszystko w obszernych artykułach jak i w ramach forum społeczności skupionej wokół naszego portalu.

 

Zapraszamy do lektury!

 

Poruszamy różne zagadnienia medyczne – w tym między innymi tematy, takie jak:

 

 

Wszystkie osoby bliżej zainteresowane tymi tematami na pewno znajdą sporą pomoc zagłębiając się w treści dostępne na naszej stronie internetowej. Poniżej krótkie streszczenie tego, co dokładnie można oczekiwać na naszym portalu – w celu zdobycia kompleksowej wiedzy na powyższe oraz pozostałe interesujące Was zagadnienia, zapraszamy!

 

Dieta? pomagamy dobrać idealną!

 

Jeśli chodzi o utratę wagi, w internecie nie brakuje porad. Czasopisma, książki i strony internetowe obiecują, że znają klucz do utraty wagi na dobre - od diety, która eliminuje tłuszcz lub węglowodany. Jednak którym informacjom ufać? Skąd wiedzieć, iż dana dieta jest bezpieczna i która może pomóc?

 

Na naszym portalu znajduje się wiele wiarygodnych wskazówek bardzo pomocnych w kontekście wybrania idealnego programu utraty wagi. Podpowiemy, jak można dowiedzieć się, która dieta będzie najbardziej odpowiednia. Tłumaczymy też dlaczego przed rozpoczęciem programu odchudzania zawsze należy porozmawiać z lekarzem. Doradzimy, jak ćwiczyć w sposób bezpieczny, zwłaszcza jeśli ktoś z naszych czytelników odczuwa ból podczas wykonywania codziennych czynności.

 

Krwawienie z nosa? Znajdziemy powód!

 

Krwawienie z nosa jest powszechne. Krwawienie z nosa może być przerażające dla niektórych, ale rzadko wskazuje na poważny problem medyczny. Nos zawiera wiele naczyń krwionośnych, a te naczynia krwionośne znajdują się w pobliżu powierzchni z przodu i z tyłu nosa. Są bardzo kruche i łatwo krwawiące - dolegliwość ta często występują u dorosłych i dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Istnieje wiele przyczyn powodujących krwawienie z nosa - nagłe lub rzadkie krwawienie z nosa jest rzadko poważne. Jeśli krwawienie pojawia się częściej, problem może być naprawdę poważny.

Powszechne przyczyny krwawienia z nosa obejmują:

 

 • ciało obce w nosie
 • podrażnienie przez chemiczne substancje
 • reakcja alergiczna
 • uszkodzenie nosa
 • powtarzające się kichanie
 • zatkanie nosa
 • zimne powietrze
 • zakażenie górnych dróg oddechowych

 

Na naszym portalu piszemy więcej na ten temat. Jeśli interesuje Cię poszerzenie wiedzy – zajrzyj koniecznie.

 

Jaskra? Wiemy o niej wszystko!

 

Jaskra to nazwa nadana grupie chorób związanych z uszkodzeniem nerwu nerwowego. Włókna nerwowe stopniowo umierają z powodu obwodowego lub bocznego widzenia. Tak więc utrata wzroku jest niewykrywana, dopóki nie jest to zaawansowane i jawi się jako jaskra właśnie. Jaskra powoduje nieodwracalne uszkodzenie tego nerwu, podobnie jak ma to miejsce przy przecięciu kabla łączącego aparat cyfrowy z komputerem. Niestety nerwu wzrokowego nie można naprawić…

 

Można jednak zrobić naprawdę wiele, by nie doszło do tak zaawansowanego problemu. Chcesz wiedzieć jak? Koniecznie zajrzyj na nasz portal, a z łatwością znajdziesz odpowiedź.

 

Migrena? Jakoś zaradzimy!

 

Są denerwujące, a nawet bolesne… migreny. Jednak zaglądając na nasz portal przekonasz się, że migrena nie jest aż taka straszna, a większość bólów głowy jest łatwa w leczeniu nawet podstawowym lekiem przeciwbólowym. Jeśli ból głowy jest ciężki, należy porozmawiać z lekarzem o tym, ale w pierwszej chwili warto zajrzeć do nas, by dowiedzieć się jak najwięcej. W ten sposób można wybrać odpowiednie leczenie na dany ból głowy i migrena odejdzie  w niepamięć.

Ból głowy - prawie każdy z nas dostaje go od czasu do czasu. Może być:

 

 • stały,
 • pulsujący,
 • przyćmiony,
 • ostry.

 

Bez względu na to, o jakim bólu mowa – dobrze jest dowiedzieć się czym dokładnie jest migrena, aby można było z nią w pełni walczyć. Na naszym portalu dowiesz się m.in. iż głównym źródłem bólu są napięte mięśnie, które drażnią nerwy w głowie i szyi. Ból głowy może być krótkotrwały i rzadki lub też może trwać przez jakiś czas i często wracać. Bóle te są też często spowodowane stresem, ale mogą też być spowodowanie przez inne czynniki, takie jak hałas, zmęczenie wzroku, złe postawy, zbyt dużo kofeiny czy brak snu. Wejdź na nasz portal i wiedz, jak sobie z nimi radzić.

 

Angina? Z nami się je pozbędziesz!

 

Objawy związane z anginą są różne…

 • gorączka
 • kaszel
 • zatkany nos
 • ból gardła
 • zawroty głowy

 

Tak samo jak angina ma różny stopień nasilenia, czas trwania – wszystkie te aspekty mogą się różnić. Ważne jest jednak, aby rozpoznać ją prawidłowo – bo niewyleczona angina może być jeszcze gorsza. Bardzo bolesna. Jeśli odczuwasz dyskomfort w gardle – wejdź na nasz portal, aby dowiedzieć się, jaki jest ból charakterystyczny przy anginie. Na naszej stronie dowiesz się co zrobić, aby uzyskać odpowiednie leczenie. Zanim wezwiesz pomoc lekarską – dzięki nam zorientujesz się czy to na pewno angina i co zrobić, aby się jej pozbyć. Zapraszamy po pomoc!

 

Depresja? Pomożemy.

 

Depresja jest zaburzeniem klinicznym, ale dzięki nam przekonasz się, że może być możliwa do uniknięcia. Mimo, że zapobieganie chorobie jaką jest depresja nie jest w pełni znane, istnieją sposoby na zmniejszenie ryzyka i my je znamy.

 

Podobnie jak nie ma jednej przyczyny depresji, nie ma też szczególnego sposobu na jej zapobieganie. Istnieją jednak kroki, które można podjąć w celu, aby depresja nie miała miejsca bądź też by odeszła. Podpowiadamy jak poradzić sobie w zwiększeniu poczucia własnej wartości i zwiększeniu odporności na stres, które mogą pomóc w przezwyciężeniu wielu objawów depresji. Eksperci od zdrowia psychicznego od dawna opowiadają się za ćwiczeniami jako za sposobem na walkę z depresją – zaglądając na nasz portal dowiesz się czy depresja i ćwiczenia faktycznie mają związek, a jeśli tak – to jaki. Zapraszamy do lektury!

 

Mukowiscydoza? Dowiedz się więcej!

 

Mukowiscydoza jest jedną z najczęstszych chorób genetycznych (dziedzicznych). Jest to również jedno z najpoważniejszych schorzeń. Mukowiscydoza ma głównie wpływ na płuca i układy trawienne w organizmie, powodując różnego rodzaju problemy. Jest to przewlekła choroba, na którą obecnie nie ma lekarstwa. Jednak na naszej stronie dowiesz się o niej więcej.

Mukowiscydoza występuje już w chwili urodzenia, gdy oboje rodzice byli nosicielami. Ale uwaga, czytając wiadomości na naszej stronie dowiesz się, że nie każde dziecko z danej rodziny będzie musiało mieć tę chorobę. Inne dzieci mogły odziedziczyć pojedynczy gen tylko od jednego z rodziców, a więc stały się nosicielami – lecz nie dotyka ich Mukowiscydoza. Co więcej, mogły nie odziedziczyć żadnego genu i być całkowicie wolne od tej choroby. Od 1989 roku, kiedy gen ten został po raz pierwszy odkryty, badania osiągnęły znaczny postęp w zrozumieniu choroby – możesz się o tym bardziej przekonać czytając artykuły na naszej stronie.

 

Borelioza? Nie martw się!

 

Borelioza jest spowodowana przez cztery główne rodzaje bakterii:

 

 • Borrelia burgdorferi,
 • Borrelia mayonii,
 • Borrelia afzelii,
 • Borrelia garinii.

 

Borrelia burgdorferi i Borrelia mayonia powodują tę chorobę szczególnie w Stanach Zjednoczonych, a Borrelia afzelii i Borrelia garnii są głównymi przyczynami tego, że występuje borelioza w Europie i Azji. Najczęściej choroba przenoszona przez kleszcze w tych regionach jest przenoszona przez ukąszenie zakażonego kleszcza. Jednak borelioza to nie choroba, której trzeba się bać. U nas dowiesz się, że jakie są jej objawy i dlaczego trzeba bardziej uważać na trawiastych i zalesionych obszarach, w których kleszcze czekają na żywiciela. Ważne jest, aby zachować rozsądne środki ostrożności w miejscach, gdzie występują kleszcze. Jakie to środki? Podpowiemy i dzięki nam borelioza nie będzie dla ciebie straszna.

 

Różyczka? Także!

Oprócz powyższych chorób, dzięki nam bardziej zrozumiała stanie się dla Ciebie różyczka. Jednak bez względu na to, czy to różyczka czy wszelka inna choroba interesuję Cię bardziej – zgłoś się do nas po pomoc!