Gdzie medycyna spotyka się z przyjemnością

Moda na wypoczynek w SPA nie jest już żadną nowością. Może na to wskazywać chociażby stale rosnąca liczba tego typu ośrodków i oferty zabiegów, które – by sprostać wymaganiom klientek – z miesiąca na miesiąc są poszerzane o coraz bardziej wymyślne kuracje. Kluczem do sukcesu może okazać się jednak nie zróżnicowanie zabiegów pielęgnacyjnych, ale wprowadzenie do oferty takich, które pozwalają zadbać o ciało i ducha od samych podstaw. Jelenia Struga SPA Resort wprowadziła pierwsze w Polsce turnusy rehabilitacji zintegrowanej. Brzmi mało relaksacyjnie? Nic bardziej mylnego.

Stwierdzenie, że w trosce o doskonały wygląd nie można zapominać o prowadzeniu zdrowego trybu życia, ociera się już o banał. Każdy to wie, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważne jest stosowanie się do takich zasad na co dzień. Większość z nas w natłoku obowiązków nie ma czasu na wprowadzanie w życie kuracji rekomendowanych przez specjalistów czy ścisłe stosowanie się do zaleceń dietetyków, trenerów czy lekarzy. Na co dzień staramy się dbać o urodę w domu,
a gdy pojawia się taka możliwość, na kilka godzin oddajemy się w ręce specjalistów w miejskim SPA. Uczucie błogości i relaksu znika jednak po kilku dniach, a czasem nawet godzinach. Dlaczego? Oczyszczanie i odnowa powinny zacząć się już na poziomie komórkowym, a takie zabiegi nie znajdują się w menu każdego SPA. Jelenia Struga SPA Resort, która terapię antyoksydacyjną czy kuracje na bazie żywej wody Potencjałki AOx wprowadziła już jakiś czas temu, idzie o krok dalej: dzięki konsultacjom ze specjalistami z centrum EKOMED, w kowarskim SPA na własnej skórze można poczuć, czym jest holistyczne podejście do medycyny i zdrowia człowieka.

Diagnoza Zintegrowana tylko pozornie ma niewiele wspólnego z aromatycznymi masażami czy relaksacyjnymi zabiegami, tak często wybieranymi w SPA. Jej istota polega na nawiązaniu bliskiego kontaktu między terapeutą a pacjentem, przeprowadzenia drobiazgowego wywiadu na temat kondycji fizycznej i psychicznej
i, dzięki temu, dobraniu najwłaściwszych kuracji i terapii dla każdego z pacjentów indywidualnie. Dzięki połączeniu takich praktyk z zabiegami typowymi dla oferty najwyższej klasy SPA, goście Jeleniej Strugi mają możliwość głębokiego oczyszczenia organizmu, a także relaksacji i rehabilitacji na poziomie psychofizycznym.

Tym sposobem Jelenia Struga SPA Resort łączy dwa światy, które pozornie wydają się sobie obce: przestrzeń lekarskiego gabinetu z błogą atmosferą gabinetu odnowy. Nie bez znaczenia w kontekście wprowadzenia innowacyjnej metody do swojego meny pozostaje położenie kowarskiego SPA. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do wieloaspektowego oczyszczenia i pielęgnacji, niż samo serce karkonoskiego lasu, gdzie bije źródło ożywionej wody, a powietrze wolne jest od jakichkolwiek zanieczyszczeń. W wirze codziennych zajęć trudno znaleźć czas na kilkudniową ucieczkę od rzeczywistości, ale wiedząc, że jest zbawienna dla zdrowia i urody, warto mieć na uwadze miejsce, gdzie medycyna spotyka się z przyjemnością.

Medycyna: 
Medycyna