Artykuły

Na co pomoże aloes?

Aloes od wieków stosowany jest w medycynie. Roślina ta zawiera ponad dwieście wartościowych składników aktywnych oraz jest znana ze swojej długowieczności. Pomaga w podnoszeniu odporności organizmu, przyspiesza gojenie się ran. Rekomendowana jest także przy zaburzeniach przemiany materii i odchudzaniu, pomaga w uzyskaniu pięknej skóry, a to jeszcze nie wszystkie jego zalety.

Bezpłatne badania genetyczne

Pacjenci należący
do śląskiego, opolskiego
oraz dolnośląskiego Oddziału NFZ

Ustalenie ojcostwa – proste badanie, szybka odpowiedź

Problem niepewnego ojcostwa niestety dotyczy coraz większej grupy społecznej. Szacuje się, że co 10 ojciec w Polsce może wychowywać cudze dziecko. W kontekście tych statystyk nikogo nie powinna dziwić rosnąca popularność testów DNA. Obecnie są one najbardziej popularną i jednocześnie wiarygodną metodą weryfikacji biologicznego ojcostwa.

Na czym polega i jak wygląda dawstwo komórek jajowych

Zaawansowane metody leczenia niepłodności od wielu lat umożliwiają niepłodnym parom posiadanie potomstwa. Problemem u wielu kobiet pozostaje jednak brak zdolnych do zapłodnienia komórek jajowych. Rozwiązaniem tej sytuacji może być otrzymanie komórki jajowej od dawczyni.


Pamięć

Bez pamięci nie można rozumować, porozumiewać się czy też planować przyszłość.

Agresja

I Czym jest agresja
II Co wywołuje agresję
III Czy można ją przekształcać
IV Jakie czynniki wzmagają agresję, a jakie ją zmniejszają

Co to jest nerwowość?

WSTĘP

Asertywność

Ze względu na fakt, że zachowania godne, a więc związane przede wszystkim ze świadomością własnej wartości, czy również mówiąc innymi słowy z szacunkiem do samego siebie w znaczeniu szer

Nerki

Nerki stanowią 0.5% masy ciała, a dopływa do nich 25% krwi rzutu serca, z czego 90% przypada na korę a 10% na rdzeń.

Udowodn ze fenotyp odpow genotypow

Udowodn ze fenotyp odpow genotypow –zrekombinowany plazmid zawiera fragment dawcy w tym celu dokonujemy hybrydyzacji sondy z DNA biorcy.