Aktualności

Objawy niedoboru witaminy B12, których nie wolno ignorować

ZdrowieWprost - 2 godziny 2 minuty temu
Niedobór witaminy B12 jest bardzo niebezpieczny i daje kilka, nieprzyjemnych, choć charakterystycznych objawów. Niestety może wystąpić u każdego, kto niewłaściwie się odżywia. Najbardziej zagrożeni są jednak wegetarianie, którzy nie poznali wszystkich zasad przejścia na dietę wegetariańską, przed podjęciem swojej decyzji.

Kategorie: Zdrowie

Protokół Buhnera – dlaczego jest tak ważny dla osób chorych na boreliozę?

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 18:00
Protokół Buhnera został opracowany przez amerykańskiego, wybitnego zielarza i autora wielu publikacji, Stephena Harroda Buhner. Jest to specjalny zestaw ziół, który ze względu na swoje prozdrowotne właściwości, wspomaga leczenie boreliozy. W Internecie nie brakuje świadectw osób, które dzięki tej metodzie zwalczyły chorobę.

Kategorie: Zdrowie

Borelioza atakuje

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 18:00
Każdego roku tą chorobą zarażają się dziesiątki tysięcy Polaków. Wielu z nich musi poruszać się o kulach czy na wózkach, bo nie zostali skutecznie zdiagnozowani i nie byli właściwie leczeni.

Kategorie: Zdrowie

Wracam do życia

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 18:00
O boreliozie, choć jest potwornie groźna, wciąż niewiele się mówi. Ja w tej chorobie przeżywałam momenty na granicy obłędu. Człowiek nieraz myśli, by otworzyć okno i skoczyć – mówi Magdalena Piekorz, reżyserka.

Kategorie: Zdrowie

Borelioza – po pomoc do matki natury

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 18:00
Kiedy konwencjonalne metody leczenia boreliozy nie przynoszą oczekiwanych efektów, chorzy szukają pomocy na własną rękę. Ukojenie przynoszą wówczas naturalne metody leczenia. Nawet łagodzenie objawów jest bezcenne.

Kategorie: Zdrowie

Sezon na infekcje

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 18:00
W szczycie zachorowań nawet 300 tys. osób tygodniowo zgłasza się do lekarzy z powodu grypy i przeziębienia. Często nie wiemy, jak poradzić sobie z infekcją, stosujemy za dużo leków lub wybieramy te nieodpowiednie.

Kategorie: Zdrowie

…lepsze zarządzanie czasem

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 18:00
„Czas to jedyny kapitał, jakim dysponuje każdy człowiek, i coś, czego najbardziej nie powinien marnować” – stwierdził Edison. Szkoda, że oprócz żarówki nie wynalazł jakiegoś spowalniacza doby. Na szczęście zarządzania czasem (a raczej sobą w czasie) można się nauczyć.

Kategorie: Zdrowie

Czy powinniśmy bać się boreliozy? Ekspert wyjaśnia

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 18:00
Prof. dr hab. Brygida Knysz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu odpowiada na nurtujące pytania.

Kategorie: Zdrowie

Matka próbowała sprzedać swoją 11-miesięczną córkę na Instagramie

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 16:44
22-letnia kobieta próbowała sprzedać swoją córeczkę na Instagramie. Chciała za dziecko około 1000 dolarów. Wraz z trzema innymi osobami trafiła w ręce indonezyjskiej policji.

Kategorie: Zdrowie

Kobieta wypadła z balkonu podczas robienia selfie. Do sieci trafiło nagranie

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 15:21
27-letnia Portugalka wypadła z balkonu jednego z wieżowców w Panamie. Kobieta próbowała zrobić idealne selfie.

Kategorie: Zdrowie

Eva Minge szczerze o walce z rakiem. „Kto by inwestował w dobra luksusowe, za którymi stoi śmiertelnie chora projektantka?”

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 14:22
W programie „Skandaliści” w Polsat News Eva Minge wyznała, że przez wiele lat ukrywała fakt, że choruje na nowotwór, ponieważ - jak stwierdziła - w świecie mody nie ma miejsca na choroby.

Kategorie: Zdrowie

Porwanie dzieci w Łazach. Ojciec usłyszał cztery zarzuty

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 11:06
Mężczyzna, który swoim samochodem staranował skodę i zabrał jadące nią dzieci, nie usłyszał zarzutu uprowadzenia. Zamiast tego będzie odpowiadał za cztery inne czyny.

Kategorie: Zdrowie

Epidemia boreliozy: bezsilni lekarze, bezradni pacjenci. Co w nowym „Wprost”?

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 10:00
Każdego roku tą chorobą zarażają się dziesiątki tysięcy Polaków. Wielu z nich musi poruszać się o kulach czy na wózkach, bo nie zostali skutecznie zdiagnozowani i nie byli właściwie leczeni. O „epidemii” boreliozy pisze Magda Kozińska. O czym jeszcze przeczytacie w nowym numerze tygodnika „Wprost”?

Kategorie: Zdrowie

Ojciec Tomasza Mackiewicza wystąpił w TVN. „Są pasje prowadzące w dół i pasje prowadzące na szczyt”

ZdrowieWprost - ndz., 10/14/2018 - 08:53
Witold Mackiewicz to ojciec Tomasza Mackiewicza, himalaisty, który zmarł podczas wyprawy na Nanga Parbat. Jak poradził sobie ze śmiercią syna? Jak wyglądały ich wzajemne relacje? Opowiadał w programie „Dzień Dobry TVN”.

Kategorie: Zdrowie

Można odchudzać się nie czując głodu. Mity i porady dotyczące odchudzania

ZdrowieWprost - sob., 10/13/2018 - 04:10
Powstało wiele teorii na temat tego co jeść żeby obniżyć i utrzymać wagę ciała. Wiele osób kojarzy odchudzanie z wyrzeczeniami, głodówką, jedzeniem nie zawsze smacznych potraw. Czy to prawda? Czy może być inaczej?

Kategorie: Zdrowie

Synek Odety Moro cierpi na nieprzyjemną dolegliwość. Dziennikarka prosi internautów o pomoc

ZdrowieWprost - pt., 10/12/2018 - 19:30
Odeta Moro, która dwa miesiące temu została mamą, poprosiła internautów o pomoc. Dziennikarka przyznała, że jej synek Lew cierpi na nieprzyjemną dolegliwość.

Kategorie: Zdrowie

Odtworzyli swoje zdjęcia z dzieciństwa. Chcieli pokazać, jak zmieniali się przez lata

ZdrowieWprost - pt., 10/12/2018 - 18:05
Dwóch braci postanowiło zrobić swojej mamie niezwykły prezent z okazji 50. urodzin. Mężczyźni odtworzyli swoje zdjęcia z dzieciństwa i pokazali, jak zmienili się przez lata.

Kategorie: Zdrowie

Prostytutka wzięła od 14-latka 480 tys. dolarów. Miała pozbawić go dziewictwa

ZdrowieWprost - pt., 10/12/2018 - 17:56
28-letnia Sarah McGill po skazaniu za seks z nieletnim została deportowana do Wielkiej Brytanii. Właśnie wpisała się w tamtejszym rejestrze przestępców seksualnych.

Kategorie: Zdrowie

Przedszkolankę ugryzł pająk. Mogła stracić rękę, a nawet życie

ZdrowieWprost - pt., 10/12/2018 - 16:28
Kiedy 31-letnia Katarzyna z Podkarpacia zobaczyła na swojej ręce dwa drobne ślady po ugryzieniu, nie podejrzewała co ją czeka. Tego samego dnia wieczorem lekarze sądzili już, że stracą pacjentkę.

Kategorie: Zdrowie

Aflatoksyny w waflach ryżowych. GIS wycofuje produkt ze sprzedaży

ZdrowieWprost - pt., 10/12/2018 - 16:07
W trzech partiach wafli kukurydzianych marki Good Food stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia aflatoksynami. GIS wycofał produkt ze sprzedaży.

Kategorie: Zdrowie

Strony