Aktualności

Polka prowadzi przełomowe badania. Tresowane limfocyty mogą walczyć z rakiem

ZdrowieWprost - ndz., 08/13/2017 - 08:10
Modyfikacja limfocytów izolowanych od psów w taki sposób, aby były one zdolne pokonać komórki nowotworowe bez wyrządzania szkody komórkom zdrowym - to cel badań prowadzonych przez dr Kingę Majchrzak z SGGW w Warszawie.

Kategorie: Zdrowie

GIS: W Polsce wykryto potencjalnie skażone jajka. Jest ich nawet 40 tysięcy sztuk

ZdrowieWprost - pt., 08/11/2017 - 07:42
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że partia potencjalnie zanieczyszczonych jajek dotarła do trzech polskich województw: mazowieckiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Kategorie: Zdrowie

Tresowane limfocyty sposobem na raka

ZdrowieWprost - czw., 08/10/2017 - 12:00
Dr Kinga Majchrzak z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW została laureatką trzeciego konkursu organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu First Team. Przyznana dotacja w wysokości prawie 2 mln zł pozwoli...

Kategorie: Zdrowie

Resort zdrowia chce nowego funduszu. Ma wypłacać odszkodowania za powikłania po szczepieniach

ZdrowieWprost - czw., 08/10/2017 - 06:31
Powstanie specjalny fundusz, który będzie wypłacał odszkodowania za powikłania po obowiązkowych szczepieniach – informuje „Nasz Dziennik”.

Kategorie: Zdrowie

Ruszają prace nad narodową strategią ochrony polskich pszczół

ZdrowieWprost - śr., 08/09/2017 - 18:36
Do wiosny 2018 r. ekolodzy, naukowcy, pszczelarze oraz obywatele mają wypracować Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających – zapowiedziało Greenpeace. Owadom tym zagrażają m.in. choroby czy szkodliwe pestycydy. Ich praca w Polsce może być warta nawet ponad 4 mld zł rocznie. Start prac nad strategią ogłoszono na wtorkowej konferencji prasowej.

Kategorie: Zdrowie

Tajemnica lekarska pod lupą RPO. Bodnar pisze do resortu zdrowia

ZdrowieWprost - śr., 08/09/2017 - 17:16
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar opublikował stanowisko ws. nowych regulacji dotyczących obowiązku zachowania tajemnicy lekarskiej po śmierci pacjenta. Skierował też w tej sprawie pismo do resortu zdrowia, w którym podzielił się wątpliwościami.

Kategorie: Zdrowie

Cudowne białko, czyli wszystko, co powinniście wiedzieć o rewolucyjnym atelokolagenie Linerase

ZdrowieWprost - śr., 08/09/2017 - 08:31
Każdy z nas chciałby przez długi czas cieszyć się piękną, wolną od zmarszczek skórą. Upływający czas jest niestety pod tym względem nieubłagany. Kolagen jest najbardziej obfitym białkiem w organizmie i stanowi około jednej trzeciej całej białkowej kompozycji ciała, a jego ubytki w skórze powodują powstawanie zmarszczek. Opadające tkanki tworzą tzw. drugi podbródek, czy "chomiki”. Atelokolagen, to białko, które rozpuszcza się przez proteazę, zachowując jednak właściwości fizyczne naturalnego, czystego, nierozpuszczonego kolagenu. Poza tym wykazuje silniejsze działania, które nie pojawiają się w przypadku naturalnej postaci tego białka. Młodość nie musi być zatem niespełnionym marzeniem. Można ją zachować w prosty, a przede wszystkim mało inwazyjny sposób i bezpieczny sposób.

Kategorie: Zdrowie

Sieć szpitali dopiero wchodzi w życie, a ministerstwo ma już pomysł na zmiany w finansowaniu

ZdrowieWprost - śr., 08/09/2017 - 07:09
Resort zdrowia przygotowuje rozporządzenie, które ma zmienić sposób finansowania szpitali wchodzących w skład sieci. Więcej pieniędzy dostanę te placówki, które stawiają na leczenie pacjentów w ambulatoriach. Do szczegółów projektu dotarł RMF FM.

Kategorie: Zdrowie

Modelka z Instagrama twierdzi, że selfie uratowało jej życie. Na dowód pokazuje zdjęcia

ZdrowieWprost - wt., 08/08/2017 - 14:51
Instagramerka cloejordan_x opublikowała na swoim koncie zdjęcia po operacji, która uratowała jej życie. W podjęciu decyzji o zabiegu pomogło jej zwykłe selfie.

Kategorie: Zdrowie

Chciała tylko wycisnąć pryszcz. Mogła zginąć

ZdrowieWprost - wt., 08/08/2017 - 09:59
Kobieta, która chciała jedynie pozbyć się brzydkiego pryszcza ze swojej twarzy, wylądowała w szpitalu. Okazało się, że chodzi tu nie o wągry, a o cellulitis.

Kategorie: Zdrowie

Chciała tylko wycisnąć pryszcza. Mogła zginąć

ZdrowieWprost - wt., 08/08/2017 - 09:59
Kobieta, która chciała jedynie pozbyć się brzydkiego pryszcza ze swojej twarzy, wylądowała w szpitalu. Okazało się, że chodzi tu nie o wągry, a o cellulitis.

Kategorie: Zdrowie

Skażone jaja w naszej części Europy. Polskie służby wydały oświadczenia

ZdrowieWprost - pon., 08/07/2017 - 13:52
W Niemczech, Belgii i Holandii pojawiły się skażone środkiem owadobójczym jaja. GIW i GIS zapewniają, że niebezpieczne dla zdrowia partie nie trafiły na polski rynek.

Kategorie: Zdrowie

GIF wstrzymuje sprzedaż popularnego syropu

ZdrowieWprost - pon., 08/07/2017 - 08:26
Główny Inspektorat Farmaceutycznu poinformował o wstrzymaniu w stosowaniu i obrocie na terenie całego kraju kilku serii syropu Multi-Sanostol.

Kategorie: Zdrowie

W Polsce zbliża się eksplozja długowieczności? „Ponad połowa dziewczynek dożyje 90 lat”

ZdrowieWprost - sob., 08/05/2017 - 08:12
W najbliższych dekadach w Polsce możemy spodziewać się eksplozji długowieczności, a liczba polskich stulatków może wzrosnąć w ciągu zaledwie 20 lat nawet pięciokrotnie. Na naszych oczach dokonuje się prawdziwa rewolucja demograficzna – uważa prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego.

Kategorie: Zdrowie

Specjalne spotkanie w ministerstwie, decyzja GIF. Lek z Włoch może zawierać priony groźnej choroby

ZdrowieWprost - sob., 08/05/2017 - 05:57
GIF podjął decyzję o wstrzymaniu w obrocie serii leku Ig Vena włoskiej firmy Kedrion. Według Włoskiej Agencji Lekowej może nie spełniać on wymagań jakościowych. W związku z tym odbyło się specjalne spotkanie z udziałem m.in. przedstawicieli resortu zdrowia.

Kategorie: Zdrowie

Ilu Polaków uważa, że szczepionki są bezpieczne dla dzieci? CBOS przeprowadził sondaż

ZdrowieWprost - pt., 08/04/2017 - 08:20
73 proc. Polaków sądzi, że szczepionki są bezpieczne dla dzieci, natomiast 37 proc. badanych jest przekonanych o możliwych negatywnych skutkach ubocznych szczepionek - wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Kategorie: Zdrowie

Rewolucyjne wyniki badań. Naukowcom dało się usunąć mutację genetyczną z DNA

ZdrowieWprost - czw., 08/03/2017 - 13:25
Czasopismo „Nature” opublikowało wyniki badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców, którym udało się usunąć z DNA ludzkich embrionów mutację genetyczną powodującą chorobę serca.

Kategorie: Zdrowie

Grecja: Dwie osoby zmarły na groźna chorobę wirusową. Są kolejne zakażenia

ZdrowieWprost - czw., 08/03/2017 - 11:42
Z informacji greckiego ministerstwa zdrowia wynika, że dwie osoby zmarły wskutek zarażenia tzw. gorączką Zachodniego Nilu. Jak podaje resort, u 12 innych osób stwierdzono zakażenie tą wirusową chorobą.

Kategorie: Zdrowie

Popularne foteliki dla dzieci z wadą. Producent zachęca do ich wymiany

ZdrowieWprost - czw., 08/03/2017 - 11:23
Recaro Child Safety, producent fotelików samochodowych dla dzieci, rozpoczął akcję ich wymiany. Jak podkreśliła firma w oświadczeniu, chodzi o względu bezpieczeństwa. Producent zdecydował, że dobrowolnie wymieni swoje foteliki z serii Optia oraz model Zero 1.

Kategorie: Zdrowie

Komputery sterowane za pomocą mózgu? To już nie fantazja

ZdrowieWprost - śr., 08/02/2017 - 08:17
Do sterowania komputerami na co dzień bez myszki i klawiatury nadal daleka droga. Ale już dziś dzięki wykorzystaniu aktywności elektrycznej mózgu osoby sparaliżowane mogą komunikować się ze światem – uważa prof. Izabela Rejer.

Kategorie: Zdrowie

Strony

oczyszczanie organizmu z toksyn