Aktualności

Kaszel 4-latka zwrócił uwagę rodziców. Okazało się, że połknął gwizdek

ZdrowieWprost - 2 godziny 9 minut temu
Jedno z pism medycznych upubliczniło przypadek chłopca z Indii, którego kaszel odbiegał od znanych norm. Po serii badań okazało się, że dziecko połknęło gwizdek, który trafił do lewego płuca 4-latka.

Kategorie: Zdrowie

Geny ojca mają wpływ nawet na przebieg ciąży

ZdrowieWprost - 4 godziny 46 minut temu
Wiele przyszłych matek zdaje sobie sprawę, że ich zdrowie, nawet zanim zajdą w ciążę, może mieć przełożenie na stan zdrowia ich dzieci. Nowe badania sugerują, że taki sam mechanizm zachodzi w wypadku ojców.

Kategorie: Zdrowie

Naukowcy alarmują: Stosując dietę niskowęglowodanową możemy żyć krócej

ZdrowieWprost - 7 godzin 56 minut temu
W sieci nie brakuje publikacji wychwalających zalety diety niskowęglowodanowej. Okazuje się, że eliminowanie produktów typu pieczywo, makarony i ziemniaki oraz zastępowanie je jedzeniem bogatym w białko i tłuszcz może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Kategorie: Zdrowie

Kolejne badanie nie wykazało związku między szczepieniami a autyzmem

ZdrowieWprost - 8 godzin 26 minut temu
Opublikowane w poniedziałek, w dzienniku „Pediatrics”, badanie wykazało, że pomiędzy popularną szczepionka podawaną w trakcie ciąży lub tuż po urodzeniu dziecka a zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie ma związku przyczynowego.

Kategorie: Zdrowie

Algami w Hashimoto. Jak zmienić wygląd dania i wzmocnić tarczycę?

ZdrowieWprost - 8 godzin 36 minut temu
Algi kojarzą nam się głównie z zielonymi wodorostami, których smak pozostawia wiele do życzenia. Czas jednak raz na zawsze rozprawić się z tym mitem. Sproszkowane algi, które dziś dostępne są na wyciągnięcie ręki potrafią zdziałać cuda, a przyjmowanie ich to czysta przyjemność. Ich suplementację powinny rozważyć osoby z chorobą Hashimoto, a także wszyscy ci, którym zależy na zdrowym odżywianiu.

Kategorie: Zdrowie

Niedobór witaminy C szkodzi także tarczy. Masz Hashimoto? Przeczytaj

ZdrowieWprost - 8 godzin 37 minut temu
Niedobór witaminy C kojarzy nam się głównie ze zmniejszoną odpornością w okresie jesienno-zimowym. Suplementujemy ją najczęściej wtedy, gdy dopada nas jakaś choroba. O witaminie C powinny pamiętać także osoby, które zmagają się z chorobą Hashimoto. Sprawdź, dlaczego.

Kategorie: Zdrowie

Jakie tłuszcze należy spożywać w chorobie Hashimoto?

ZdrowieWprost - 8 godzin 37 minut temu
Choroba Hashimoto jest bardzo trudna w leczeniu. Wie o tym każda osoba, która zmaga się z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy. Oprócz leczenia farmakologicznego, bardzo ważna jest dietoterapia. A to dlatego, że odżywianie może zaostrzyć lub złagodzić objawy choroby. Co więcej, niektórych produktów absolutnie nie powinno zabraknąć w diecie osoby chorej na Hashimoto.

Kategorie: Zdrowie

Walczysz z Hashimoto? Oczyść organizm z toksyn

ZdrowieWprost - 8 godzin 38 minut temu
Choroba Hashimoto staje się coraz bardziej powszechna. Chyba każdy z nas ma w swoim otoczeniu choć jedną osobę, która zmaga się z niedoczynnością tarczycy, spowodowaną atakami układu immunologicznego na zdrową tarczycę. Wyjaśniamy, jak w naturalny sposób można wspomóc leczenie Hashimoto i złagodzić objawy choroby.

Kategorie: Zdrowie

Rodzice maltretowali niemowlaka. Opis obrażeń dziecka przeraża

ZdrowieWprost - 11 godzin 6 minut temu
Do sądu skierowany został akt oskarżenia przeciwko Milenie W. oraz Robertowi H., oskarżonym o znęcanie się fizycznie nad swoim małoletnim synem.

Kategorie: Zdrowie

Dieta ketogenna może prowadzić do cukrzycy?

ZdrowieWprost - 12 godzin 23 minuty temu
Dieta ketogenna polega na przyjmowaniu produktów bogatych w tłuszcze, o niskiej zawartości cukrów. W założeniu ma zmodyfikować nasz metabolizm tak, by czerpał energię z tłuszczów a nie węglowodanów. Szwajcarscy naukowcy wykazali jednak, że istnieje związek pomiędzy cukrzycom typu drugiego a dietą ketogenną.

Kategorie: Zdrowie

Ginekolog z Zabrza w rękach policji. Gwałcił pacjentki?

ZdrowieWprost - 12 godzin 32 minuty temu
Policjanci z Zabrza zatrzymali ginekologa. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym. Podejrzany został objęty m.in. policyjnym dozorem i zakazem wykonywania zawodu. Lekarzowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Kategorie: Zdrowie

Nie zmywasz makijażu? Może to mieć poważne konsekwencje

ZdrowieWprost - 13 godzin 56 minut temu
Australijka doświadczyła na własnej skórze problemów związanych z niezmywaniem makijażu. Kobieta nakładała kolejne warstwy tuszu do rzęs, nie pozbywając się poprzednich. Doprowadziła do stanu, który mógł zakończyć się utratą wzroku.

Kategorie: Zdrowie

Niespodziewany powrót śmiercionośnej choroby z XVIII wieku

ZdrowieWprost - 14 godzin 49 minut temu
W krajach rozwiniętych nikt nie spodziewałby się powrotu prawie zapomnianej już choroby z końcówki XVIII wieku. Szczególnie takiej, którą powoduje niedożywienie czy brak konkretnych składników w diecie. Mimo wszystko, szkorbut, bo o nim właśnie mowa, coraz częściej pojawia się w krajach pierwszego świata.

Kategorie: Zdrowie

GIS: Bakterie e.coli w wodzie mineralnej. Dwa produkty wycofane z rynku

ZdrowieWprost - czw., 08/16/2018 - 17:12
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące dwóch marek wody mineralnej, w których stwierdzono obecność bakterii z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

Kategorie: Zdrowie

Problem chorych na raka płuca. Chodzi o finansowanie terapii

ZdrowieWprost - czw., 08/16/2018 - 15:40
Mimo że od lipca refundowana jest nowoczesna immunoterapia dla chorych na raka płuca, nie zwiększyła się liczba kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pacjenci alarmują o tej sytuacji i wskazują placówki, które dotyczy problem.

Kategorie: Zdrowie

Zmarł Konrad Gaca. Popularny promotor walki z otyłością miał 42 lata

ZdrowieWprost - czw., 08/16/2018 - 10:32
W nocy ze środy na czwartek zmarł Konrad Gaca – przedsiębiorca, trener i promotor walki z otyłością. Miał 42 lata.

Kategorie: Zdrowie

Kilkuset Polaków zakażonych bakterią New Delhi. Jest odporna na antybiotyki

ZdrowieWprost - czw., 08/16/2018 - 08:34
Główny Inspektorat Sanitarny odnotował od początku roku kilkanaście przypadków zakażenia odporną na antybiotyki bakterią New Delhi.

Kategorie: Zdrowie

Tropikalne kleszcze budzą strach w Niemczech. Przenoszą śmiertelną chorobę

ZdrowieWprost - czw., 08/16/2018 - 06:55
Gorączka krwotoczna krymsko-kongijska nie jest czymś, o co musieli kiedykolwiek martwić się Niemcy, jednak teraz sytuacja ta może się diametralnie zmienić. Wszystko przez odkrycie w tym kraju tropikalnych kleszczy, które są nosicielami tej choroby.

Kategorie: Zdrowie

Kwercetyna – niedoceniany związek pochodzenia roślinnego. Jaki ma wpływ na zdrowie?

ZdrowieWprost - czw., 08/16/2018 - 06:49
Kwercetyna jest związkiem z grupy flawonoli, który możemy znaleźć w owocach i warzywach o intensywnej barwie. Naukowcy od dawna poświęcają mu dużo uwagi, ponieważ jego właściwości prozdrowotne są zdumiewające.

Kategorie: Zdrowie

Dwa zaskakujące produkty, które chronią nas przed poważną chorobą

ZdrowieWprost - czw., 08/16/2018 - 05:04
Wokół niektórych produktów spożywczych narosło wiele mitów, co spowodowało, że świadomie lub nie staramy się ich unikać lub choćby ograniczać. Dobrym przykładem są jajka – kojarzymy je głównie z cholesterolem. Nowe badania dowodzą, że nie są tak złe, jak sądzimy.

Kategorie: Zdrowie

Strony